ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> ZDE <<.

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

Z našich prvňáčků a deváťáků se stali velcí kamarádi. Jak se stává na naší škole již tradicí, pomáhají deváťáci celý první měsíc žákům první třídy. Stejně tomu bylo i v letošním školním roce. Každý prvňáček měl od začátku září svého deváťáka. Paní učitelky třídní – Mgr. Lucie Ježková a Mgr. Marta Mokrá se na spolupráci deváťáka s prvňáčkem spolu se svými žáky pečlivě připravily.
Při slavnostním šerpování, přivítal prvňáčka i „jeho“ deváťák. Od druhého školního dne, vyzvedl vždy svého prvňáčka, odvedl ho do druhého patra a podle pokynů paní učitelky mu pomohl připravit věci na vyučování. V průběhu měsíce se z malých i velkých dětí stali kamarádi. Vše pěkné, ale jednou skončí. Prvňáčci už museli být samostatní a rozloučili se se svými deváťáky. Ale všichni si slíbili, že ještě jedno společné rozloučení uskuteční.
Skončilo první pololetí, prvňáčci spali poprvé ve škole a kromě krásného vysvědčení, které dostali večer, na ně čekal ještě jeden dárek. Druhý den se sešli se „svými“ deváťáky v tělocvičně. Prvňáčci poděkovali deváťákům za pomoc a pozvali je na společné cvičení s hudbou. Byla legrace, ale všichni se moc snažili – bylo to prima. Po sportovním výkonu následovala sladká odměna.
Deváťáci si připravili pro prvňáčky také překvapení. Stejné dvojice, které spolu kamarádily v září, se vypravily luštit tajenky. Všem se to podařilo na výbornou. První tajenka byla abeceda a druhá přátelství.
Protože máme dvě deváté třídy, dalším překvapením bylo zdolávání překážkové dráhy, opět ve dvojicích, ale jeden z dvojice měl zavázané oči a ten druhý ho navigoval. Bylo hezké sledovat, jak si děti ve dvojicích rozumí.
Rozloučení, můžeme to tak říci. Asi ne, stále budeme kamarádi. Děkujeme všem.
Mgr. Ivana Pešťáková, Mgr. Marta Mokrá, Mgr. Lucie Ježková

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.